فرم پرسشنامه همکاری
مهر ۲۴, ۱۳۹۸
مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله
آبان ۲۹, ۱۳۹۸

سیمان پرتلند

  • تاریخچه ساخت:

سیمان پرتلند که احتمالا یکی از مهم ترین مواد ساخته دست بشر است ، نخستین بار توسط جوزف آسپین در سال ۱۸۲۴ اختراع و ثبت گردید.آسپین با گرم کردن پودر سنگ آهک مخلوط شده با خاک رس در کوره ای سیمان را تولید و لعاب حاصل را به صورت پودر خورد نمود.وی محصول به دست آمده را به دلیل شباهت با سنگ معدن کانسار آهکی جزیره پورتلند “سیمان پرتلند” نام گذاری کرد.

سیمان آسپین در سال ۱۸۴۳ توسط پسرش ویلیام با گرمادهی بیشتر و استفاده از تجهیزات  سنگ زنی بهتر ، در راستای تولید لعاب (کلینکر) مرغوب تر ، بهبود یافت.

تا به امروز نیز سیمان پرتلند یکی از رایج ترین سیمانهای مصرفی در سرار جهان محسوب میشود.

 

  • روند تولید سیمان پرتلند :

سیمان پرتلند اغلب طی دو فرآیند اصلی تولید میگردد :

  • فرآیند مرطوب
  • فرآیند خشک

هر دو فرآیند مذکور اساسا مشابه یکدیگرند به جز اینکه در فرآیند مرطوب مواد اولیه قبل از ورود به کوره توسط آب خرد میشوند.اگر چه تفاوت کمی در میزان بهره وری هر دو فرآیند وجود دارد ولی فرآیند مرطوب دارای معایبی چون انتشار گاز CO2 و مصرف بیشتر سوخت توسط کوره برای تبخیر آب موجود در دوغاب می باشد.

 

 

سیمان در فرآیند خشک در پنج مرحله ساخته میشود که به شرح زیر است :

  • خرد کردن و آسیاب نمودن :

مواد اولیه مانند سنگ آهک و خاک رس استخراج شده از معدن جهت ریز شدن ، خرد میشوند.

  • تناسب مواد اولیه :

مواد اولیه خرد شده به نسبت صحیح و مشخص با یکدیگر ترکیب میشوند تا آنچه اصطلاحا “خوراک خام” یا ” خوراک کوره” نامیده میشود تشکیل یابد.

  • گرم کردن ” خوراک خام” در کوره دوار :

“خوراک خام” در کوره دوار در دمایی حدود ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد حرارت داده میشوند

  • تشکیل لعاب :

محصول جدیدی که از کوره دوار حاصل میشود ” کلینکر”  ( لعاب ) نام دارد .کلینکر قرمز رنگ پس از خروج از کوره و بعد از سرد شدن جهت سنگ زنی به آسیاب ارسال میگردد.

  • خرد کردن لعاب و ترکیب با سنگ گچ :

کلینکر سیمانی جهت تبدیل به پودر ریز سیمان ابتدا به حالت گرد در دستگاه سنگ زنی خرد میشود.سپس در این مرحله از فرآیند سنگ زنی درصد کمی سنگ گچ (حدود ۵ % ) جهت کنترل خصوصیات بتن هنگام مخلوط شدن با آب اضافه می گردد.فرآیند آسیاب تا رسیدن به پودر سیمان ایده آل ادامه میابد. و در نهایت آنچه حاصل میگردد ” سیمان پرتلند” نامیده میشود.

 

 

سیمان تولید شده نهایی به قدری مرغوب می باشد که از الک ۰/۰۷۵ میلی متری عبور می کند.سپس سیمان حاصل جهت ارسال به پروژه های مختلف ساختمانی بسته بندی و حمل می شود.

 

سیمان پرتلند مذکور سیمان پرتلند عمومی است که اغلب در مصارف ساختمانی کاربرد دارد.از سایر انواع سیمان پرتلند میتوان به سیمان مقاوم در برابر سولفات نیز اشاره نمود.وجود مقدار سولفات سنگین موجود در آبهای زیرزمینی باعث ایجاد خسارتهایی چون ترک خوردگی یا پوسته پوسته شدن بتن و گسترش آن در سراسر بتن می گردد.در چنین مواقعی استفاده از سیمان مقاوم در برابر سولفات از آسیب های ناشی از ورود سولفات به بتن و جلوگیری کرده و موجب افزایش ماندگاری بتن می گردد.

از سایر انواع سیمان پرتلند میتوان به سیمان پرتلند سفید نیز اشاره کرد.از این نوع سیمان اغلب در طراحی و معماری ساختمان و جایی که به بتن سفید نیاز است استفاده میشود.

سیمان پرتلند زود خشک شونده با مقاومت بالا از انواع دیگر این نوع سیمان میباشد.همچنین میتوان به سیمان کندگیر یا سیمان با حرارت زایی کم نیز اشاره کرد که اغلب در مواردی که آهنگ حرارت تولید شده باید در کمتریت حد خود باشد استفاده میشود.از این نوع سیمان اغلب در بتن ریزی در مناطق گرم و یا
بتن ریزی در سد های بتنی استفاده میشود.

شما میتوانید اطلاعات تخصصی تر در مورد سیمان پرتلند را در صفحه ویکی پدیا ی فارسی مشاهده نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام
میتونم کمکتون کنم؟
Powered by